Інформація про обласні Галицькі хорові Академії.

Завданням хорових Галицьких Академій   є сприяння подальшого розвитку академічного і народного співу на Прикарпатті, підвищення рівня виконавської майстерності хорів та академічних капел. Перша обласна Галицька хорова Академія відбулася в 1998 році до 1100 років від часу заснування міста Галича на Замковій горі. В театралізованому пролозі були виведені історичні персонажі древнього Галича: князь Данило Галицький, княжна   Ярославна-Єфросинія, боярини, будівничий галицьких храмів умілець Авдій, книжник і філософ Тимофій, співець Митуса. Галичани почастували хормейстерів водою із семи криниць принесеною… А далі були виступи окремих хорових колективів, які запам’яталися надовго. У п’ятигодинному концерті взяли участь майже тисячу хорових співаків у 30 хорових колективах.

Друга Галицька духовна Академія, присвячена 2000-річчю Різдва Христового, відбулася в 2000 році біля пам’ятника Данилу Галицькому. Почалося святкове дійство в церкві Різдва архієрейською Службою Божою. Глядачі побачили театралізований пролог, у якому ніби ожили дзвіниці старовинних галицьких храмів. Першими задзвонили дзвони церкви Різдва Христового, потім – церкви Покрови, храму Пантелеймона, за ними – дзвони церков Воскресіння Христового, Благовіщення, Михайла, Іллі, Юрія… Далі були виступи 18 хорових колективів, які репрезентували у своїх індивідуальних виступах перлини світової та української духовної музики.

Третя обласна Галицька хорова Академія відбулася у 2002 році під назвою «Збудись, могутня Україно», присвячена 60-річчю створення УПА. В Академії взяли участь 21 хоровий колектив з нашої області, а також виступили гості – народна аматорська хорова капела «Боян» з міста Бережани Тернопільської області та народний аматорський хор селища Журавне Львівської області.

Четверта обласна Галицька хорова академія у 2004 році була присвячена 190 -ій річниці від дня народження Тараса Шевченка. В Академії взяли участь 20 хорових колективів області, в репертуарі яких була шевченкіана.

П’ята обласна Галицька хорова академія у 2006 році «Нам пора для України жить» була присвячена 15-річчю Незалежності України та 150-річчю від дня народження Івана Франка. В ній взяли участь 19 хорів.

Шоста обласна Галицька хорова Академія була проведена у 2008 році і присвячена 1110-літтю від дня заснування древнього Галича. Називалася Академія «Є в Галичі тяжіння надземне…» В ній взяли участь 22 хорових колективи.

Сьома обласна Галицька хорова Академія «Єднаймося, люба родино» була проведена у 2010 році і була присвячена 20-ій річниці проголошення Декларації про державний суверенітет України. В ній взяли участь 20 хорів, які виконали хорові твори патріотичного характеру.

Восьма обласна Галицька хорова Академія відбулася 29 вересня 2013 року у місті Галичі і була присвячена 1125-річчю Хрещення Руси України та 1115-річчю заснування міста Галича. Режисером Галицької Академії  була Марія Грицик, диригентами зведених хорів були Ігор Дем’янець, Галина Петрунько, заслужені діячі мистецтв України Володимир Савчук та Петро Гундер.

Дев’ята обласна Галицька Академія відбулася в Івано-Франківську 27 серпня 2016 року і була присвячена 160-річчю від дня народження Івана Франка. Головним диригентом зведених хорів був Степан Єднак. Ця академія стала знаменною тому, що в ній прийняв участь Національний Академічний хор ім.Григорія Верьовки.

Десята обласна Галицька хорова Академія відбулася у місті Івано-Франківську на Вічевому майдані 21 вересня 2018 року і була присвячена 1030-річчю Хрещення Руси-України. Головним диригентом зведених хорів був заслужений діяч мистецтв України Ігор Дем’янець.

  Всього в обласних Галицьких хорових Академіях взяли участь більше 200 хорів нашої області, в яких було більше 5000 учасників.