У день вишиванки та сім’ї і родини атестаційна комісія управління культури, національностей та релігій ОДА у складі: заступниці голови комісії Світлани Панько-директорки НМЦКіТП, членів комісії: завідувачки відділом нематеріальної культурної спадщини НМЦКіТП Стефанії Капустинської, завідувача інформаційно-видавничим відділом НМЦКіТП Богдана Кучера, мали змогу переглянути концертну програму “Душею з села, серцем з Україною” на предмет присвоєння (підтвердження) звання народний, зразковий аматорський колектив.
У неповторному мистецькому дійстві взяли, зокрема, участь: народний аматорський вокальний ансамбль “Перлина” БК с.Джурків Підгайчиківської сільської ради, керівник Христина Гуцуляк, народний аматорський фольклорний ансамбль “Айстри” БК с.Загайпіль Підгайчиківської сільської ради, керівник Ніна Ткаченко, народний аматорський театр мініатюр “Веселі баньини” БК с.Баня-Березів Яблунівської селищної ради, керівник Микола Лазарович, народний аматорський фольклорно-етнографічний колектив “Веселі молодиці” Народного дому с.Перерив Матеївецької сілької ради, керівник Любов Козланюк. Ведучі Христина Гуцуляк та Ніна Ткаченко, музичний супровід Степан Мондрик.
Учасники усіх практично колективів – сільські митці, які, живучи в оточенні традиційної культури, засвоювали з дитинства спів, музику, слово, мистецтво, його історію і тому такою багатою, насиченою, духовно-народною виявилася репертуарна палітра кожного колективу. Різноманіття пісень, обрядів, костюмів, старовинні хустки, запаски, рушники, а ще “обертки”, “колачі”, “вбрання молодих”, які старанно оберігаються і передаються з покоління в покоління.
Адже у колективах беруть участь люди різного віку і поколінь! У звуках, мелодіях, барвах, кольорах була засвідчена неповторність тих дивовижних людей, що на сцені. Бо саме ними нині почасти і живе, дихає, тримається село, його сила сім’ї, родини, родоводу, правил поведінки, духовно-моральних утверджень попри будь-які важкі випробовування і часи! Вони, люди села, не просто живуть, а утверджують прадавнє, нетлінне українське у Людині, бо саме там, у сім’ї, родині, у селі зароджується велична школа навчання дитини любові до Бога, людей та України!Неповторність! Внаправду, в пісенних історіях, у традиціях, звичаях народу ми душу України пізнаєм!
А тому нашим Героям на фронті є що і кого захищати і боронити! А вітали митців наприкінці зустрічі Світлана Панько, Стефанія Капустинська, Богдан Кучер, Ігор Мартинюк, очільники від секторів освіти, молоді, спорту, культури, туризму Лідія Мандрусяк (Підгайчиківська сільська рада), Микола Сулятицький (Яблунівська селищна рада). Щира вдячність всім учасникам та організаторам мистецького дійства! Слава Господеві, Слава ЗСУ, Слава Україні!
І справді: бути українцем – це щодня творити культуру серцем, зберігаючи пам’ять, гідність і красу навіть у найважчі часи…
Слово від Богдана Кучера.