«Гуцульщино, рідний краю,
Квітни буйним цвітом,
Тебе буду прославляти
Перед цілим світом»
П. Терпелюк.
15 квітня 2021 року виповнюється 80 років від дня народження скрипаля-віртуоза, композитора, диригента, знавця автентичної музики, Народного артиста України Петра Івановича Терпелюка (1941-2012).

Народився П. Терпелюк на Прикарпатті, в селі Шепарівці Коломийського району в надзвичайно обдарованій і талановитій родині. Змалку чув чарівні мелодії троїстих музик. Згодом самотужки опанував гру на скрипці, грав на весіллях. Саме на одному з весіль його гру почув священник Руданський з Коломиї і порекомендував професійно вчитися музики. Далі були музична школа, музучилище, Львівська консерваторія.

З 1965 року розпочинається його творча виконавська практика в галузі музичного фольклору. Створений ним у Косові оркестр гуцульських народних інструментів започатковує нову епоху в галузі народно-інструментального мистецтва на Прикарпатті.
Перші твори, написані П. Терпелюком на основі гуцульського фольклору, прозвучали у виконанні Косівського оркестру народних інструментів.

Далі – творча праця. Протягом півстоліття Петро Терпелюк пропагував і грав гуцульську музику не тільки в Україні, але за кордоном. Саме він поставив гуцульську, інструментальну музику на високий професійний щабель.

У творчому доробку композитора десятки авторських творів для скрипки (рапсодії, фантазії, танці), для голосу, оркестру народних інструментів.

Результат його творчої діяльності – серія нотних збірників під назвою «Моя Гуцулія».
З нагоди 80 річниці від дня народження П. Терпелюка репертуарно-музична бібліотека НМЦКіТ Прикарпаття підготувала і пропонує до перегляду книжкову виставку «Линуть мелодії Гуцульщини».