Засідання творчого клубу “Гуцульська скриня” у Верховинській школі мистецтв

Верховина.! Там, де ближче до небес, там, де небеса обціловують гори і “смереки стрункі і кришталеву водицю”. Огортаючи зором цю дивовижну красу, ніби вростаєш у неї, стаєш її часткою! Дивовижне, напрочуд незбагненне диво, бо від Божого дотику… Отже, 13 квітня 2024 року. Засідання творчого клубу “Гуцульська скриня” у Верховинській школі мистецтв. Саме вона, скриня, і є тим своєрідним символом збереження усього багатства у культурі і мистецтві, у традиціях, обрядах, у музиці, ноші, вбирі, вірі і віруваннях, у здібних і талановитих людях Гуцульщини. Нагадаємо, що при міському товаристві “Гуцульщина”свого часу було створено творчий клуб “Гуцульська скриня”.

На цей раз – це було виїзне засідання клубу у мальовничій Верховині, адже цього року столиця Гуцульщини у серпні святкуватиме своє 600-ліття. Чарівна ведуча Марічка Яченко-Лацька повела у світ шляхами-плаями “Гуцульської скрині”, дуже щиро і вдумливо окреслила суть зустрічі. А Мирослава Корнелюк, гордість краю, керівник “Гуцульської скрині”, заступник начальника управління культури, національностей та релігій ОВА, депутат обласної ради, заслужений працівник культури України грунтовно, морально-просвітницьки, мистецько-осмислено акцентувала на сутність творчого клубу,про єднання поколінь митців з минулого в майбутнє, про код нації, що становить основу зберігати та примножувати духовну спадщину Гуцульщини. Опісля сторінки пам’яті за загиблими воїнами ЗСУ, яку молитовно провів о.Юрій, зазвучала “Мелодія” Мирослава Скорика у виконанні учнів дитячої школи мистецтв – Надії Черленюк та Таїсії Колотило, педагог – Р. Тупилюк. “Гуцульська скриня”, народжена у 2016 році, познайомила своїх слухачів-глядачів з багатьма неповторними талантами Верховинщини.

Після композиції “Секрет” у виконанні Андрія Трача (фортепіано), ведуча Марічка Яченко-Ляцька запросила до ознайомлення присутніх з педагогинею, завідуючою мистецьким відділом дитячої школи мистецтв, художницею Оксаною Рибчук. Цікавий і неповторний шлях творчості, педагогіки і творення у пані Оксани! А ще волонтерство, бо чоловік Володимир на фронті. Вдячність Гуцульщині за такі таланти. Далі був музичний твір “Гімн землі” у виконанні Христини Дрислюк (фортепіано). Були слова вдячності і квіти. А як тут не згадати у творчому клубі “Гуцульскої скрині” славних, талановитих музик Гуцульщини Юрія Тафійчука та Миколу Ілюка, бо звучала трембіта, звучала зозуля! На засіданні “Гуцульської”світлиці ” прийнято рішення про опрацювання необхідних матеріалів про трембіту для подачі її до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України. Було мелодійно велично і в розповідях мудро про кожен інструмент!

А вітали митців і присутніх у залі представники влади: Василь Бровчук – голова Верховинської РВА, Юрій Філіпчук – голова Верховинської райради, Оксана Чубатько-заступник селищного голови Верховини, а ще Дмитро Стефлюк-голова всеукраїнського товариства “Гуцульщина”, Ярослав Кікінчук – голова міського товариства, а ще колеги з Вижниці, Коломиї, Косова, Львова. Щирими були слова подяки і вдячності від голови мистецького музею-садиби”Гражда” Василя Лосюка, директора НМЦКіТП Світлани Панько.

Це справді, була мистецька сповідальна молитва “Гуцульської скрині” зі скрипкою Олександри Бушватюк. Але і це не було остаточне довершення або ж наповнення скрині… Бо через одну-другу мить митці і присутні поїхали в с.Красник у дивовижний музей гуцульського побуту Василя Тупилюка! О, це неймовірне враження! Багатство музею і розповіді п. Василя надзвичайно мудрі, цікаві, захоплюючі: і про музичні інструменти, і про одяг, і про опришківські бартки, пістолі, і про побут, а також про притчі, легенди і ще багато про що!Гуцул, який вріс любов’ю у все рідне і близьке! Це треба бачити, фільмувати, поширювати, щоб передати наступним поколінням!Є кому фіксувати неоціненне багатство Гуцульщини!

Потрібна фінансова підтримка! Можливо, завтра, позавтрі буде пізно! Вдячність усім організаторам, учасникам і персонально Вам, пані Мирославо Корнелюк, за дотик до земної і небесної гуцульської краси! Щасливої тобі подорожі до людей і про людей плаями-шляхами “Гуцульска скрине” ! Слава ЗСУ!Слава Україні! Слава Господеві! Світлини-Юрій Рильчук.