Відділ аматорської творчості

Працівники відділу аматорської творчості всі свої знання і зусилля спрямовують на:

  • організацію роботи для відродження національної культури – шляхом проведення театралізованих свят, фестивалів, оглядів-конкурсів, концертів;
  • розвиток аматорської творчості, забезпечення участі аматорських колективів у міжнародних, всеукраїнських та обласних фестивалях, конкурсах, святах народної творчості, фольклорних світлицях, театралізованих виставах, у виставках образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва, фотомистецтва;
  • збереження і популяризацію кращих зразків нематеріальної культури;
  • проведення творчих лабораторій, семінарів, майстер-класів.

При клубних закладах області працює 3483 художніх аматорських колективів, в яких бере участь 43633 осіб,  517 носить звання «народний» та  «зразковий».

Вокально-хоровий жанр

Хорові колективи і вокальні ансамблі, а також солісти-вокалісти Івано-Франківської області успішно виступають на обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсах ім. Миколи Леонтовича, Лесі Українки, міжнародних конкурсах в Італії, Польщі, Угорщині, Румунії, Мальті, Німеччині, Австрії, Греції, Франції, Англії та інших країнах.

Кращі колективи представляють своє мистецтво на обласних хорових фестивалях, оглядах-конкурсах стрілецької та повстанської пісні, фестинах української духовної музики, обласному фестивалі національно-патріотичної пісні «Яворина».

Раз у два роки проводиться Галицька хорова академія, обласний фестиваль чоловічих хорів та чоловічих вокальних ансамблів «Вознесись, Україно!», обласний відбірковий конкурс Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музики «Червона рута», обласний фестиваль хорових колективів, присвячений пам’яті видатного хормейстера, заслуженого працівника культури України Івана Фенютчина, обласний фестиваль стрілецької і повстанської пісні імені Софії Галечко.

Для підвищення кваліфікації керівників вокально-хорових колективів проводяться обласні семінари та хорові лабораторії.

Провідний методист
Лещишин Світлана Дмитрівна

Музичний жанр

В сучасному світі технологій електронної, акустичної музики все ж такинарод зберіг свою автентичність і самобутність.

Традиційно, в області проводяться: творчі звітиаматорських художніх колективів районів і міст, кожні 2 роки відбуваєтьсяобласний фестиваль оркестрів народних інструментів «Кобзареві струни» (смт.Рожнятів), почесним гостем якого є лауреат Шевченківської премії, керівниквідомого в Україні та за її межами Національного оркестру народнихінструментів народний артист України Віктор Гуцал.

Під багатоголоссяскрипок, цимбалів, сопілок, бубнів та інших музичних інструментів у смт.Верховині відбувається регіональний фестиваль гуцульських троїстих музик ім.Моґура. Мета даного фестивалю – широка підтримка народної автентичноїмузики та збереження пам’яті про відомого далеко за межами Гуцульщиниталановитого музиканта-віртуоза, учителя і наставника багатьох музикантівВасиля Гримайлюка, відомого під прізвиськом Моґур.

Здійснено запис і випускдиску «Гуцулія» (2007р.) автентичних творів інструментальної музики увиконанні кращих аматорських колективів та солістів інструменталістівобласті.

Інструментальна музика – найвищий вияв карпатського музичногомистецтва, де світосприйняття, філософські погляди та психологія народузнайшли своє втілення в найбільш узагальненій, естетичній формі.

Провідний методист
Лапка Анастасія Василівна

Хореографічний жанр

Основна мета аматорських танцювальних колективів – збереження українських традицій, історії та звичаїв, збагачення та популяризація хореографічної спадщини залишеної нам у спадок.

Стало традицією щорічно проводити обласний відкритий фестиваль народного танцю «Арканове коло». Також двічі на рік проводяться хореографічні лабораторії з українського та сучасного танців, в рамках яких проводяться виступи кращих колективів Івано-Франківської та інших областей України.

Один раз на три роки хореографічні колективи області приймають участь у Всеукраїнському фестивалі народного танцю імені Павла Вірського, який проходить в три відбіркові тури і закінчується великим гала-концертом у м. Києві.

Проводяться майстер-класи, надається практична та теоретична допомога керівникам народних та зразкових аматорських хореографічних колективів.

Провідний методист
Заставний Олександр Любомирович

 

Драматичний жанр

Театральне мистецтво, джерела якого ґрунтуються в народних звичаях і обрядах, традиціях та іграх, відіграє важливу роль у національно-духовному житті краю.

Протягом років аматорські драматичні колективи Прикарпаття несуть живе слово, відроджують забуті сторінки української драматургічної спадщини, повертають глядачеві імена славних діячів, які стояли у витоків української сцени. Режисери колективів свою діяльність спрямовують на виховання особистості з високими духовними, моральними та фізичними якостями, на відродження національних традицій. Репертуарна палітра театрів різноманітна – класична українська, сучасна, зарубіжна драматургія, здебільшого трагедійного плану. Хоча є ряд колективів, які обрали для себе лінію комедійного, розважального напрямку. Поруч із традиційними драматичними колективами, в області діють аматорські лялькові колективи, як дитячі, так і дорослі.

Драматичні колективи області ведуть гастрольну діяльність в межах свого району, ряд колективів здійснює виїзди з творчими обмінами досвідом один до одного. Кращі зразки аматорського драматичного мистецтва Прикарпаття колективи презентують на Всеукраїнських театральних фестивалях, де здобувають призові місця.

Великаробота керівниками драматичних колективів ведеться по підготовці учасників до районних та обласних конкурсів читців імені Тараса Шевченка та виконавців гумору імені Павла Глазового.

Активними учасниками культурно-мистецького життя області є художньо-просвітницькі колективи. Зі своїми тематичними сценаріями, програмами, заходами вони сприяють всебічному розвитку особистості та задоволенню національно-культурних запитів населення.

З метою удосконалення виконавської майстерності,  оновленням репертуару,  підготовки молодого акторського покоління, обміну досвідом проводяться творчі лабораторії, семінари, тренінги та майстер-класи по районах та обласного значення.

Завідувач відділу
аматорської творчості
Заставний Олександр Любомирович