Традиція вінкоплетення в селі Курів

14 травня 2023р. побували у фольклорній експедиції в с. Курів Більшівцівської територіальної громади, де зустрілися із носіями автентичного фольклору, які по сьогоднішній день зберегли традицію вінкоплетення у своєму селі.
Читати далі

Підтвердження звання «народний аматорський» родинного вокального ансамблю «Русинка» та хорового колективу осередку Союзу українок БКЗК «Народний дім смт. Рожнятів»

12 травня 2023р. атестаційна комісія у складі завідувачки відділом нематеріальної культурної спадщини Стефанії Капустинської та головного режисера Іванни Мошури Навчально-методичного центру культури і туризму Прикарпаття переглянули програми на підтвердження звання «народний аматорський» родинного вокального ансамблю «Русинка» та хорового колективу осередку Союзу українок БКЗК «Народний дім смт. Рожнятів» Рожнятівської ТГ Калуського району. Читати далі

Обласна мистецько-патріотична акція «Незламна мужність поколінь» 2023

6 травня 2023 року у Ворохтянській територіальній громаді відбулася обласна мистецько-патріотична акція «Незламна мужність поколінь». У фойє Центру культури, дозвілля, молоді та спорту селища Ворохта до акції облаштували криївку, організували виставки: Читати далі

З піснею в серці” Івано-Франківської композиторки ГАЛИНИ ТЕРЛЕЦЬКОЇ з нагоди її 70-річчя та 30-річчя творчої діяльності.

25.04.23р. в НМЦКіТП відбувся творчий вечір “З піснею в серці” Івано-Франківської композиторки ГАЛИНИ ТЕРЛЕЦЬКОЇ з нагоди її 70-річчя та 30-річчя творчої діяльності. Але мова не стільки про творчий вечір,а про Господню, Духовну, моральну,просвітницьку, навчально-повчальну ниті єднання поколінь із вчорашнього, через нинішнє і у завтрашній день. Ця нить тривожна. Читати далі

ЧАРІВНИЙ ГОЛОС КОЛОМИЙЩИНИ – Ярослав ШОВКОВИЙ

До 85-і річниці від дня народження украінського оперного співака Ярослава ШОВКОВОГО.
1937 року на Прикарпатті, в с. Печеніжин, на батьківщині славного опришківського ватажка Олекси Довбуша, в родині Андрія і Анни Шовкових народилась третя дитина- син Ярослав. Сім‘я була звичайною. Землі мали трошки, проте ґазда вивчився у місцевого жида на доброго шевця. А ще молоді батьки добре співали, Андрій замолоду навіть танцював у місцевому танцювальному гуртку.

Читати далі

Розколяда наближає перемогу

12 лютого, у неділю, в залі НМЦК і ТП, за ініціативою управління культури, національностей та релігій ОДА, громадсько-християнського руху “Клич” департаменту культури Івано-Франківської міської ради, Івано-Франківського обласного та міського об’єднань ВУТ “Просвіта ім. Т.Шевченка” відбулося духовно-мистецьке дійство “Розколяда наближає перемогу”. На початку свята усіх учасників і присутніх благословив о. Василь Пасічник-Рак.
Читати далі