Мистецько- патріотична акція “Незламна мужність поколінь” у Дубовецькій територіальні громаді

“Віками боролися ми до загину, за рідну Державу, за неньку Україну. Стояли вогні, скитались щоднини, бо ми всі зродились з великої години” – ці фундаментальні слова стали основою мистецько- патріотичної акції “Незламна мужність поколінь” у Дубовецькій територіальні громаді. 🇺🇦
🔸 Варто зазначити високий професійний рівень заходу, правильно побудований сценарний хід, за допомогою високого мистецького рівня аматорських колективів на заході було створено цілісний образ України-держави, що захищається в пам’ять всіх героїв.

Пролог “Незламні віками” розпочався із клятви військовослужбовців.
“Про славу боротьби за незалежність України багатьох віків говорили її захисники – козаки, стрільці, солдати УПА, солдати АТО, солдати ЗСУ.
Всі герої України стали із могили, всі йдуть в перших лавах захищати славну Україну,
бо не буде в нашій хаті ворог панувати”.
Захід розпочався зі славного гімну “Зродились ми з великої години” та “Ще не вмерла Україна”, який виконав колектив “Гармонія” та камерний хор “Первоцвіт”. Під живий акомпанемент керівника Миколи Дідохи.
У виконанні Анни Павлюк пролунала пісня “Гей пливе кача” в пам’ять всіх героїв, хто віддав своє життя за незалежність України.
Чоловічий колектив БК с. Тустань (керівник Богдан Кернакевич) виконав пісні “Там на горі, на Маківці”, “Гей ви ж стрільці січовії” під живий акомпанемент концертмейстера Ігоря Кучми
В словах цих пісень оспівується велична історія боротьби стрільців.
Відбувся показ інсценізації на реальних подіях “Сини нескореної нації” – про стежки слави ОУН, УПА в с.Дубівці виконав Народний аматорський драматичний колектив “Простір Опілля” під керівництвом Оксани Озарко.
Старовинні українські народні пісні “Нічка була темна” та “Поміж горами”.
Виконав народний аматорський фольклорно етнографічний колектив”Дубівчанка” під керівництвом легендарної Лесі Литвин, яка цього року відзначає 50-ліття творчої діяльності в сфері культури.
Пісня “Чорна вишиванка”, основою для якої стала справді людська доля, слова і музика Олександра Шевченка, виконала Ірина Легінь.
У Дубовецькій громаді більше 1000 воїнів УПА, в пам’ять їх ансамбль “Лілея” (с. Маріямпіль) виконав акапельно пісні “Там в урочищі глибокій” та пісню у супроводі скрипаля “Тихо грала чарівна скрипка”.
“Довго здали дівчата повстання, та не здав її стрілець” – такі символічні слова в цих народних піснях, що народилися тут.
Слова кожної мами солдата щиро та по-справжньому передали працівники клубу с.Деліїв: “Кажуть, що Бог не міг всюди встигати і створив матерів, а в українських матерів страшна ноша переживати за своїх дітей, що захищають нас”.
Підсиленням інсценізації була пісня “Ой чуєш ти, сину” дуету в складі Анастасії П’ятки та Марії Дутчак з с. Тумир і сучасна пісня “Іду на Січ” – про незламну мужність. Цікаво оспівується про наших солдатів у пісні на слова Тараса Шевченка “Ой на горі Роман цвіте”, який виконав жіночий ансамбль “Гармонія” під живий акомпанемент концертмейстера Миколи Дідохи.
В пам’ять героїв АТО, Небесної Сотні та Солдатів ЗСУ виконали пісні
“Прошу неба та землі” у виконанні Анастасії Яблонь с.Тустань.
“Мамо не плач” – виконав талановитий Микола Дідоха.
“Квіти” – слова і музика Нелі Доцій, виконав дует Будинку культури с. Кінчаки Юрченко Надія та Крук Марія.
“У материнській вишиванці”, “Кленова балада” ансамблю “Берегині” с. Водники.
“Про калину пісня лине” та “Хлопці із лісу” – були у виконанні вокального ансамблю с.Межигирці (керівник – Ігор Кучма).
Надзвичайно пронизливо і красиво пролунала пісня Володимира Івасюка “Пісня буде поміж нас” у виконанні молодіжного хору “Народник”.
“Непереможна Україна” прозвучала у виконанні Ірини ШЕГЕДИ.
Кульмінацією заходу була Пісня “Боже, вислухай благання”, яку виконали всі учасники концерту.
Захід пройшов у піднесено-патріотичному дусі. Сльози на очах у глядачів – знак того, що майстри сцени впоралися на відмінно.
💛💙 Дякуємо керівникам мистецьких колективів за витриману сценічну культуру та збереження народних традицій.
Та голові громади Павлу Андрусяку, за сприяння розвитку української культури.

🔸 Завідувач відділу аматорської творчості Навчально-методичного центру культури і туризму Прикарпаття Олександр Заставний.